Severoamerický druh Appalachiosaurus montgomeriensis byl poměrně velkým dravým dinosaurem ze skupiny tyranosauroidů, kdysi obývajícím území současné Alabamy ve Spojených státech amerických. Jak již napovídá jeho rodové jméno, byl obyvatelem někdejší Appalačie (východního pevninského bloku, který se utvořil při vzniku Velkého vnitrozemského moře asi před 100 miliony let na území současného východu Severní Ameriky). Typový exemplář tohoto teropoda objevil v červenci roku 1982 geolog David King z alabamské Auburn University. Druhové jméno montgomeriensis bylo zvoleno podle kraje Montgomery, na jehož území v lokalitě Turnipseed Dinosaur Site byl objev učiněn. Dinosaura formálně popsali paleontologové Thomas Carr, Thomas Williamson a David Schwimmer v roce 2005. Bohužel jsou fosilie tohoto druhu velmi nekompletní. Dochovala se část lebky a spodní čelisti, několik obratlů, dále fragmenty pánevních kostí a části kostí dolních končetin. Nepříliš dobře známá je také podoba předních končetin appalačiosaura, o nichž se nejdříve vědci domnívali, že mohli být dlouhé, silné a tříprsté. Objev pravděpodobné pažní kosti (humeru) tohoto tyranosauroida však prokázal, že jeho přední končetiny byly ve skutečnosti podstatně kratší a zřejmě jen dvouprsté. Podobaly se tak mnohem více relativně drobným „rukám“ vyspělejších tyranosauridů.
Objevený exemplář (holotyp RMM 6670) byl ještě nedospělým jedincem, který nedosahoval plné velikosti. I tak šlo však o velkého teropoda, dlouhého asi 7 metrů a zaživa vážícího kolem 600 až 900 kilogramů (stehenní kost byla dlouhá 77 cm). Dospělí jedinci se tak velikostí mohli blížit nebo i rovnat tyranosauridům z Laramidie, jako byl Lythronax argestes nebo Gorgosaurus libratus, jež žili přibližně ve stejné době jako Appalachiosaurus.
Kosterní patologie, jež se často u dinosaurů popisovány, se nevyhnuly ani appalačiosaurům. Dva ocasní obratle dinosaura totiž vykazují srůst, zřejmě související s jakýmsi vážnějším poraněním. Fosilie appalačiosaura byly objeveny v pelagických sedimentech souvrství Demopolis Chalk, které byly uloženy v období středního kampánu (asi před 77 miliony let). V tomto souvrství jsou obvykle objevovány zejména fosilie ryb, paryb a mořských plazů (mosasaurů i plesiosaurů), dinosauří fosilie jsou zde poměrně vzácné. Kromě appalačiosaura jsou odtud známé i zkameněliny jakýchsi blíže neurčených hadrosauridů (z území státu Tennessee). Přímo v Alabamě pak byly objeveny ještě fosilní fragmenty možného dalšího tyranosaurida, o tomto nálezu však není nic bližšího zatím známo. Jisté je, že velcí teropodi zde museli mít k dispozici vhodnou potravu v podobě větších býložravých dinosaurů a snad i dalších obratlovců.
Fosilie, přisuzované druhu A. montgomeriensis, byly nově hlášeny i z území států Severní a Jižní Karolína (souvrství Donoho Creek a Tar Heel kampánského stáří). Z hlediska systematického zařazení je Appalachiosaurus nepochybně tyranosauroidem, nikoliv ale tyranosauridem. Představoval podobný vývojový stupeň v evoluci těchto dravých dinosaurů, jako asijští alioramini (druhy A. altus a A. remotus) či rovněž východoasijské druhy Alectrosaurus olseni a Xiongguanlong baimoensis.
- Rekonstruovaná kostra appalačiosaura (Appalachiosaurus mongomeriensis) v alabamském McWane Science Center. Autorem je FunkMonk.